Керівництво НАТО вважає, що в найближчі тижні ані Україна, ані Росія не зможуть досягнути суттєвої переваги в театрі ведення бойових дій.

Про це заявив неназваний посадовець штаб-квартири НАТО в коментарі журналістам CNN.

«Я думаю, що на нас чекає певне затишшя (на полі бою – ред.)», – сказав посадовець.

Розвідувальна агенції країн-членів НАТО вважають, що ні Збройні сили Україні, ні російські окупанти не будуть спроможні досягти будь-яких переваг на полі бою в найближчі кілька тижнів.

Однак, у НАТО всі згодні в оцінці, що перевага зараз на боці України, зокрема через накопичення важкого озброєння, яке постачають західні партнери. У штаб-квартирі Альянсу обговорюють можливість, що ЗСУ зможуть повернути військовим шляхом окупований Крим та ті райони Донбасу, які до 2022 року були під контролем так званих формувань «ДНР» і «ЛНР».

«Я гадаю, що вони (українці – ред.) можуть повернути (Крим і Донбас – ред.), так. Не прямо зараз, не швидко, але якщо вони будуть триматися на тому рівні, який зараз, то вони зможуть незабаром їх повернути. Я особисто не дотримуюсь тієї думки, що вони повинні повертати ці регіони (військовим шляхом – ред.)», – сказав посадовець.

Співрозмовник журналістів пояснив, що він побоюється непокори з боку цивільного населення в Криму й ОРДЛО, в разі військової операції з їхнього повернення до України.