Морська блокада України — у центрі уваги переговорів щодо нових траншів військової допомоги Києву.

Білий дім працює над тим, щоб поставити Україні потужні протикорабельні ракети. Вони дозволять зняти морську блокаду з українських портів, оскільки загроза застосування нової зброї змусить росіян доведеться відвести свої кораблі.

Агентство Reuters 19 травня повідомило, що США розглядають можливість відправити два види ракет: Harpoon дальністю в 300 км і Naval Strike Missile (NSM) дальністю у 250 км. Їх можуть або напряму доставити зі США, або взяти у європейських союзників.

Із застосуванням ракет Harpoon є певні проблеми — їх запускають з морської платформи, а в України таких немає. Однак у США готуються вирішити й цю проблему. Водночас для запуску NSM використовуються установки, які можна розмістити на українському узбережжі.

Американські чиновники зазначають, що деякі країни Європи вже готові поставити Україні протикорабельні ракети та установки, але не хочуть бути першими або єдиними, хто це зробить. Одна з таких держав — Норвегія.

Військово-морський експерт Інституту Гудзона Браян Кларк заявив, що від 12 до 24 ракет було б достатньо, щоб зняти морську блокаду. У такому випадку Україна зможе вражати найбільші російські військові кораблі.