Консультант Комітету Верховної Ради з питань Нацбезпеки та оборони, військовий експерт Українського Інституту майбутнього Іван Ступак дав інтерв’ю в ефірі ГІТ в проєкті «Волинь на варті. Разом до перемоги!» про махінації російської влади із виплатами, а також можливого перевороту в росії.

Російські жителі не реагують на те, що кількість загиблих співвітчизників на війні становить 29 600, не проводять протестних акцій. Першій хвилі мобілізованих в росії обіцяли виплати: за померлого на війні військовослужбовця — 115 тис. доларів, а за пораненого — 50 тис. доларів. Для бідноти з російської глибинки, із Зауралля, це космічні гроші. Коли прийшли перші гроби і росіяни почали говорити про компенсації, то представники влади відреагували, що це питання не на часі. Після цього родичам загиблих стали погрожувати працівники ФСБ. В результаті влада вирішила померлих росіян з території України не забирати: немає тіла, можна вважати, що солдат пропав безвісти. А отже, немає прецеденту для фінансових виплат.

Військовий експерт вважає, що на переворот в рф сподіватися не варто. В росії за 22 роки розвинена репресивна машина — служба ФСБ. Вони контролюють всю сферу діяльності російської федерації. І навіть якщо з’явиться еліта, яка не згодна з тим, що відбувається в росії, її представники не можуть зібратися разом.

Оскільки серед них обов’язково з’явиться провокатор ФСБ, який запише, задокументує, повідомить, куди треба, і ці люди просто позбавляться елементарних життєвих благ. І вони на це не згодні на даний час, — висловив думку Іван Ступак.