Єврокомісія запропонувала заборонити морську нафту з росії, одночасно відкладаючи обмеження на імпорт з ключового нафтопроводу, намагаючись задовольнити заперечення Угорщини та досягти домовленості щодо шостого пакету санкцій проти рф.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Bloomberg.

Європейська комісія надіслала національним урядам у суботу переглянуту пропозицію, яка дозволить продовжити постачання нафти через гігантський нафтопровід "Дружба", який є основним джерелом імпорту до Угорщини.

Країни-члени поступово припинятимуть імпорт морської нафти протягом шести місяців і нафтопродуктів протягом восьми місяців.

Ця пропозиція дасть більше часу Угорщині, яка виступає проти ембарго, на пошук технічного рішення, яке задовольняє її потреби в енергії. Це також вирішить проблеми інших країн, які не мають виходу до моря, зокрема Словаччини та Чехії.

Згідно з переглянутим проєктом, Болгарія отримає перехідний період до червня або грудня 2024 року, а Хорватія може отримати звільнення від імпорту вакуумного газойлю. Єврокомісія також запропонувала обмежити реекспорт російської нафти, яка постачається нафтопроводом в інші країни-члени або треті країни.

Комісія також обмежила сферу дії положення, яке торкнеться послуг, пов’язаних з перевезенням нафти до третіх країн.

Планується, що посли ЄС зустрінуться в неділю, щоб обговорити переглянутий пакет. Деякі країни-члени наполягають на досягненні домовленості до того, як лідери ЄС зустрінуться в Брюсселі в понеділок, щоб обговорити війну в Україні.

Раніше ЄС пропонував припинити весь імпорт російської нафти до початку наступного року. Угорщині та Словаччині було дано до кінця 2024 року, щоб виконати вимоги, а Чеській Республіці було б надано звільнення до червня 2024 року. Ці країни сильно залежать від російської нафти, але на них припадає відносно невелика частка загальної кількості імпорту до ЄС.