У складі «добровольців» із Чечні на війну в Україну відправили кримінальників, у яких ще не закінчився термін покарання.

Про це повідомляє російське видання «Можем объяснить», передає Mind.

Російські журналісти-розслідувачі зіставили список «добровольців», раніше опублікований українською розвідкою, та рішення на сайтах російських судів, та описали кілька таких випадків. Один із них – неодноразово засуджений Бекхан Тайсумов, який до кінця 2022 року мав відбувати термін у колонії загального режиму за шахрайство.

Інший згаданий у статті ув'язнений Тамерлан Магамерзуєв був засуджений до примусових робіт у березні 2022 року, проте натомість, як стверджує видання, виїхав до України, пропустивши також засідання суду з іншої справи. Видання зазначає, що до виконання покарання він не мав права перетинати кордони рф.

Загалом, за підрахунками «Можемо объяснить», із 953 добровольців, що вирушили з Чечні в Україну, щонайменше 101 людина «з кримінальним минулим і сьогоденням».

Нагадаємо, російські підрозділи, які підпорядковуються голові Чеченської Республіки рф Рамзану Кадирову на війні з Україною щодня зазнають втрат пораненими і загиблими, однак це добре приховується PR-технологіями.