Український історик, поет, громадсько-політичний діяч Павло Гай-Нижник в ефірі ГІТ дав інтерв’ю про передачу ракетних комплексів зі США, політику «п’ятої колони» в НАТО, «загравання» Угорщини з росією.

Щодо інформації, що США не передадуть Україні ракетні комплекси, ракети яких долетять до росії, учасник ефіру повідомив:

Ці комплекси є зазначені у ленд-лізі, тобто воля Байдена в будь-яку хвилину буде змінена і для цього є юридичні підстави.
Цьому сприяли безвідповідальні заяви певних осіб з офісу Президента, зокрема радників, зокрема Подоляка, про те, що ми застосуємо їх і зразу вдаримо на європейську частину росії, — зауважив він.

Громадсько-політичний діяч сподівається, що МЗС України допрацює це питання і воно буде вирішене.

Павло Гай-Нижник також розповів, що Німеччина та Франція застосовують дипломатичний тиск і вплив, адже вони досі є «п’ятою колоною» в НАТО. Саме вони найбільш не зацікавлені, щоб Україна виграла війну. Після перемоги Україна може стати домінантною силою у Центрально- та Східно-європейському просторі. А це суперечить політиці Німеччини та Франції, в тому числі в сфері економіки.

Щодо політики Угорщини, він зазначив, що Віктор Орбан є угорським нацистом, програмою його на виборах щоразу є велика Угорщина, це травма Тріанону, котра історично склалася. Політики виховують угорський народ в політиці сатисфакції і реваншу. Угорщину було попереджено, що ЄС та НАТО можуть її ізолювати і рішення прийматимуть без неї.