Керівники Міністерства оборони США заявили, що підготовка українських військ Об'єднаною багатонаціональною навчальною групою Україна дала свої плоди.

Про це повідомляє Пентагон на своєму офіційному сайті. Подаємо виклад інформації у перекладі Агії Загребельської.

Українські військовослужбовці проходили підготовку у Яворівському центрі бойової підготовки у Львівській області на заході України аж до російського вторгнення у лютому.

Останні інструктори входили до складу оперативної групи «Gator», що складається з 53-ї піхотної бригадної бойової групи Національної гвардії армії Флориди.

З початку цієї навчальної місії та до січня 2022 року 7-ме армійське навчальне командування підготувало в Яворові загалом 23 000 українців, сказав бригадний генерал Джозеф Хілберт, командувач 7-го армійського навчального командування.

У лютому Європейське командування США передилокувало оперативну групу «Gator» у Графенвер, Німеччина, де підрозділ продовжує навчати українців різним видам озброєння США та НАТО, щоб вони могли захистити свою країну.

Навчання включало вивчення систем протитанкової зброї, доктрини, операцій та, що дуже важливо, формування компетентного сержантського складу.

Сержанти, які пройшли підготовку, можуть брати на себе ініціативу та ухвалювати тактичні рішення відповідно до намірів своїх командирів.

«Найбільшою помилкою росіян було те, що вони дали нам вісім років на підготовку до цієї війни», – вважає заступник командира 53-ї піхотної бригадної бойової групи США Джеремі Хопкінс.

Підполковник Джеремі «Тодд» Хопкінс сказав, що мета навчання – якнайшвидше повернути українців у бій і дати їм навички управління обладнанням, яке США та країни-партнери швидко передають їм у руки.

«Вони чудово справляються з навчанням, яке ми їм дали. І я дуже впевнений у їхніх здібностях у міру просування вперед», – каже  бригадний генерал Джозеф Хілберт.
«Українські солдати надзвичайно компетентні та прагнуть вивчити системи, які ми їм надаємо. ... Вони абсолютно зосереджені на виконанні поставленого завдання та поверненні в Україну», – додав він.