Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук закликала мешканців тимчасово окупованої території Херсонської області виїхати з регіону, аби полегшити деокупацію території.

Про це у понеділок, 20 червня, вона сказала на брифінгу, Укрінформ.

За словами віце-прем'єра, жителі Херсонської області, особливо ті, які мають дітей, не повинні відмовлятися від можливостей для виїзду, які їм надають окупанти, бо це дозволить прискорити деокупацію області українською армією.

«Виїжджайте, будь ласка, бо наша армія обов'язково деокупуватиме ці землі. Наша воля це робити, непохитна. І дуже важко потім буде відкрити гуманітарний коридор, коли там будуть діти. Це було важко в Маріуполі, а на Херсонщині це буде ще важче. Тому що ворог навчається, стає ще більш цинічним, використовує живий щит, особливо дітей. Повірте, деокупація буде дуже швидко. Контрнаступ обов'язково буде», - наголосила Верещук.

При цьому Верещук закликала скористатися для виїзду тимчасово окупованим Кримом, виданими для цього окупантами «фейковими» документами і запевнила, що українська влада за це не каратиме.

«Вони не порушать закон, якщо виїдуть через тимчасово окупований Крим. Ми знаємо, що це сьогодні - чи не єдиний гуманітарний коридор, якщо його так можна назвати, і яким можна виїхати. Отже, якщо є можливість, їдьте, особливо з дітьми», – вказала Верещук.

Далі вона рекомендувала переїхати до третьої країни і вже там звернутися до будь-якого консульства України або зателефонувати на гарячу лінію за номерами 1548 та 1648.

При цьому Верещук зазначила, що навіть без документів українців впустять у всі країни, а якщо потрібно - Україна виготовить документи та передасть їх у те чи інше консульство.