У середу, 22 червня, Луцький міськрайонний суд Волинської області оштрафував на 17 тис. гривень та позбавив права водіння автотранспортним засобом на один рік священнослужителя Української Православної Церкви/Православної Церкви України – Тараса Степановича Ханаса (ігумена Трофима, настоятеля монастиря Дванадцяти Апостолів Володимир-Волинської єпархії).

Про це повідомили у Тернопільській Єпархії УПЦ (ПЦУ).

11 квітня 2022 року після 23 години патрульні Національної поліції у м. Луцьку затримали п’яним за кермом священника, який відмовився від проходження тесту на стан алкогольного сп’яніння на місці і не поїхав в наркодиспансер, а також не підписав протокол.

У пресслужбі патрульної поліції Волинської області тоді підтвердили, що такий випадок був. Чоловік їхав під час дії комендантської години. Відмовився від проходження тесту на стан сп’яніння.

На нього склали адміністративний матеріал за статтею 130 КУпАП (Керування у стані сп’яніння). Машину BMW520 чорного кольору доставили на спецмайданчик (яку вранці вже й повернули власнику).

І ось 22 червня 2022 року суддя Андрій Олексюк в адміністративній справі №161/4711/22 щодо Ханаса Тараса Степановича виніс рішення, визнавши ченця-п’яничку винним. Священнику призначили 17 тис. грн. штрафу та заборонили йому керувати транспортом протягом року.

Що примітно, сам Тарас Степанович Ханас до суду не з’явився жодного разу. Тож провину не визнав і пояснень щодо обставин, як опинився нетверезим за кермом в комендантську годину не повідомив.