У Польщі організували збір коштів на ударний безпілотник «Байрактар» для Збройних сил України. Загалом планують зібрати 22,5 мільйона злотих (понад 4,5 мільйона євро).

Збір коштів організував польський журналіст Славомір Сераковський.

Він нагадав, що на «Байрактар» для ЗСУ вже зібрали гроші литовці, а потім те ж саме зробили українці, яким вдалося назбирати аж на чотири такі безпілотники.

«Пора і нам. Пам’ятаєте Бучу, Ірпінь, Маріуполь? Візьмімо участь у цій боротьбі. Купимо польський "Байрактар"», — написав Сераковський.

Він зазначив, якщо на цілий «Байрактар» зібрати не вдасться, то гроші надішлють до фонду Збройних сил України при Національному банку. Те ж саме планують зробити і з надлишком.

Станом на 20:30 28 червня полякам уже вдалося зібрати понад 164 тисячі злотих (приблизно 35 тисяч євро).

Нагадаємо, наприкінці травня у Литві лише за три з половиною дні зібрали п'ять мільйонів євро для купівлі ударного безпілотника «Байрактар» для Збройних сил України. Посол України в Литві заявив, що це перший випадок в історії, коли люди збирали гроші на купівлю «Байрактара».

Після того, як турецька компанія-виробник «Байрактарів» Baykar дізналася про збір коштів литовців, вона заявила, що безплатно подарує Литві один свій безпілотник для України.

Згодом українці за три дні зібрали 600 мільйонів гривень, щоб купити чотири «Байрактари» для Збройних сил, хоча спочатку планували за тиждень зібрати лише на три безпілотники. У Благодійному фонді Сергія Притули цю фандрейзингову кампанію назвали «найбільшою для України».

Зі свого боку компанія-виробник цих безпілотників заявила, що передасть три борти безкоштовно. А перед цим посол України в Туреччині Василь Боднар зазначав, що Туреччина «захоплюється» бажанням українців власними силами закупити ударні безпілотники.