У Ковельському МТМО вперше в Україні було виконано унікальну симультанну операцію з видалення коралоподібного каменя та гемангіоми нирки (нефролітотомія) лапароскопічним методом.

Про це повідомили на сторінці лікарні у Фейсбуці.

68-річний пацієнт звернувся до фахівців центру ендоурології Ковельського МТМО зі скаргами на домішки крові у сечі. Чоловіку пів року тому було проведено дистанційну літотрипсію каменя лівої нирки, проте стався рецидив.

Обстеження на комп’ютерному томографі показали наявність в нирці коралоподібного каменя розміром 38х28 міліметрів та доброякісного пухлинного утвору до 3 сантиметрів у діаметрі з неоднорідним кровотоком у центрі, який знаходився на судинній ніжці лівої нирки.

Досить рідкісна патологія, яку діагностували у пацієнта, потребувала двох складних і небезпечних для життя оперативних втручань. Бригада фахівців у складі професора Сергія Шамраєва, лікарів-урологів Мирослави Гаврилюк та Марії Рідченко успішно провели симультанну операцію. Вона тривала 3,5 години і потребувала не лише високотехнологічного обладнання, а й вміння, знань та злагоджених дій операційної бригади.

Через три маленьких проколи хворого одночасно позбавили пухлини та каменя в нирці. Пацієнт почувається добре та уже виписаний додому.