Політолог, керівник політико-правових програм ГО «Український центр суспільного розвитку» Ігор Рейтерович в ефірі ГІТ в проєкті «Волинь на варті. Разом до перемоги!» прокоментував поняття «хороших рускіх» і надання українського громадянства росіянам.

Йдеться, зокрема, про указ щодо надання українського громадянства російському журналісту Олександру Невзорову та його дружині.

На думку, політолога, ігри в «хороших рускіх» є небезпечними.

Щодо набуття громадянства Невзоровим, він донедавна працював в рф, розмовляв з російськими журналістами і певну відповідальність він повинен за це нести, переконаний керівник політико-правових програм ГО «Український центр суспільного розвитку».

Я вважаю, що з одного боку громадянство України можна давати іноземцям і можна навіть давати росіянам, але лише тим, які воюють, наприклад, на боці України або які виїхали до 2014р.(авт. — з росії), — переконаний він.

Ігор Рейтерович особисто знає кількох таких людей, які виїхали з рф в 2014р., проти яких відкрили там кримінальні справи, які зробили для України дуже багато: в контексті обміну полонених, війни, громадської діяльності. І ці люди до сьогоднішнього дня не є громадянами України.

Тому якщо такі речі робляться, повинні бути якісь принципи і вони повинні бути офіційно озвучені (надання громадянства росіянам), — наголосив політолог.

Це такий комплекс провінційності і меншовартості, на який, до речі, українське суспільство вже давним-давно перехворіло, на відміну від деяких представників нашої влади, додав він.