Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
В Україні функціонують 13 лабораторій ДНК, які належать до експертної служби Міністерства внутрішніх справ. В умовах воєнного стану зразок ДНК відбирається у військовослужбовців, щоб їх можна було ідентифікувати.
Заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко в ефірі телемарафону Суспільного розповів, що МВС досліджувало ДНК впродовж значного періоду, але винятково в рамках кримінальних проваджень.
За його словами, після ухвалення закону №4265 «Про державну реєстрацію геномної інформації людини», встановлюються дві категорії: обов’язкова державна реєстрація та добровільна як для громадян України, так і для іноземців. Вона є платною. А обов’язкова виконується коштом держави.
Обов’язкова реєстрація стосується, зокрема, осіб, які притягувалися до кримінальної відповідальності за певними категоріями злочинів і щодо яких є вирок суду. Це умовний захід превенції.
Бондаренко розповів, що також на період дії воєнного стану відбирається зразок ДНК у військовослужбовців, правоохоронців, інших категорій ризику.
«Адже ми маємо втрати внаслідок збройної агресії, і повинні ідентифікувати загиблих, у тому числі й цивільних. Питання чіткої ідентифікації людей ми повинні забезпечувати. Саме завдяки цьому інструменту це буде реалізовано. Така практика у європейських країнах, США. Дані військовослужбовців спочатку заносять до особових справ, а в реєстр вже у тому разі, коли необхідно провести заходи з ідентифікації», — зазначив заступник міністра МВС.
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі