Медіаексперт Віталій Мороз в ефірі ГІТ в проєкті «Волинь на варті. Разом до перемоги!» поінформував, чому месенджер Telegram такий популярний серед українців та які небезпеки приховує користування ним.

Очевидно, що коли урядовцям постала потреба, який інструмент пропонувати, вони знайшли той функціонал, який добре працює. Зокрема, з усіх соцмереж дуже просто робити чат-боти саме в Телеграмі, хоча вони робляться також і в Вайбері, Вотсапі та інших соцмережах, — проаналізував медіаексперт дії влади, зокрема, після початку повномасштабного вторгнення рф.

Він також пвідомив, що у колах фахівців з цифрової безпеки побутує уявлення, що Telegram — не найкращий месенджер, не найкраща технологія, оскільки не можна подивитися серверну частину Телеграма: хто має доступ до інформації, яку акумулює Telegram.

Також більшість сучасних месенджерів: Signal, WhatsUpp встановлюють зв'язок за визначенням «зашифрований». Повідомлення, надіслані через ці месенджери, «огортаються» в такий захист, що їх не можна перехопити посередині. У Telegram теж є така опція: це так звані секретні чати, якими практично ніхто не користується, тому що потрібно ще знайти цю функцію.

Тобто за визначенням усе спілкування в месенджері (авт. — Telegram) є незахищеним, його можна перехопити. Якщо Ви ділитесь якоюсь чутливою інформацією: документами, номерами карток, якимись персональними даними. Це все потенційно можуть мати доступ співробітники Телеграма і, можливо, якщо це росіяни, а це по-суті росіяни, — вони співпрацюють з російськими спецслужбами, — додав Віталій Мороз.