Служба безпеки активізувала системну роботу щодо захисту оборонного потенціалу нашої держави. В результаті слідчо-оперативних дій у Києві ліквідовано схему незаконного продажу захисного спорядження, яке ввозили з-за кордону як гуманітарну допомогу для українських військових.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Організатори оборудки намагались нелегально реалізувати майже 2 тис. пластин для бронежилетів, шоломів та іншої військової амуніції на загальну суму понад 8 млн гривень.

Крім того у зловмисників вилучено 120 тис. підготовлених до збуту незареєстрованих набоїв до вогнепальної зброї.

За даними слідства, протиправну діяльність організували керівник спеціалізованої мережі магазинів з продажу військового спорядження та директор столичної комерційної структури. Учасники схеми завезли в Україну та здійснили митне оформлення оптової партії захисного спорядження нібито для потреб одного з підрозділів Національної гвардії.

Після цього, вони відвантажували продукцію на власні склади і незаконно продавали її через підконтрольну торговельну мережу.

У межах кримінального провадження, в офісних та складських приміщеннях зловмисників проведено обшуки. Вилучене військове спорядження передали українським захисникам.

Наразі обом організаторам оборудки повідомили про підозру у вчиненні злочину. Вирішується питання щодо обрання їм міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до розкрадання майна Сил оборони України.

Заходи з викриття зловмисників проводили співробітники Головного управління з протидії внутрішнім загрозам управлінню державою СБУ спільно з Державним бюро розслідувань та за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.