Володимир Зеленський провів нараду щодо теракту, який скоїли росіяни в Оленівці 29 липня. За результатами зустрічі ухвалили спільну заяву представників силових структур.

Про це повідомляє інтернет-представництво президента України.

Мовиться про заяву, яку оприлюднили СБУ, ЗСУ та Міноборони. У ній не лише відреагували на цинічні закиди росії, а й звернулися до світу щодо масового вбивства полонених. Також звернення до світової спільноти зробив і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Хто взяв участь у нараді:

 • Головнокомандувач Збройних Сил України;
 • Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони;
 • виконувач обов'язків голови Служби безпеки;
 • уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Вони докладно доповіли президенту про теракт, який скоїла росія в Оленівці на тимчасово окупованій території Донецької області. Також описали мотиви російської сторони та про технічну підготовку до цього злочину.

Назвали цілі вбивства полонених

У заяві навіть вказали тип цієї жахливої операції. Вона має назву, яка добре відома всім дослідникам стратегії війни у будь-якій країні.

Вчинений вибух є цинічним терористичним актом Російської Федерації, військовою провокацією та класичною false flag operation, – мовилося в повідомлені.

У вбивства полонених було кілька цілей:

 • приховування воєнних злочинів;
 • дискредитація Збройних Сил України;
 • зрив постачання західної зброї;
 • підвищення соціальної напруги в українському суспільстві.

Спростували фейки кремля

російська сторона одразу після вибухів у колонії Оленівки спробували перекинути вину на ЗСУ. Мовляв, Україна спеціально завдала удару по об'єкту.

Проте в заяві вкотре наголосили, що це чергова брехня пропаганди. Наша армія атакує виключно склади з паливом, озброєнням та боєприпасами, а також об'єкти військової інфраструктури та командні пункти.

Українська армія має достатньо засобів для ідентифікації цілей, включно з системами космічної розвідки. Україна не здійснювала ракетних та артилерійських обстрілів Оленівки, – акцентували в заяві.

росія вкотре порушила гарантії, які давала світові

16 травня розпочався процес евакуації з території заводу «Азовсталь». Воїни виходили з тривалого оточення відповідно до наказу, який дали завдяки домовленості. Тоді за посередництва ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста росію змусили гарантувати безпеку кожного з оборонців Маріуполя.

Даний формат був обраний та затверджений захисниками Маріуполя, що брали участь в перемовинах. Ключовою умовою цього важкого рішення були зобов'язання російської сторони перед міжнародними організаціями щодо збереження життя та здоров'я українських захисників. У спільній заяві підкреслили, що вбивством полонених в Оленівці ця гарантія була порушена.

Є докази причетності росії

Усі відомства України впевнені, що в ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії в Оленівці відбулося організоване вбивство українських військовополонених. На те, що подія має спланований характер і на вчинення його російською стороною вказують задокументовані докази.

Що вже, зокрема, зафіксували:

 • умисне переведення бійців в нове приміщення незадовго до вибуху;
 • аналіз характеру ушкоджень та руху вибухової хвилі;
 • перехоплення телефонних розмов бойовиків;
 • відсутність обстрілів у вказаному місці.

Все ці факти навіть не залишають сумніву, що вибух в Оленівці був російським терористичним актом та грубим порушенням міжнародних домовленостей.

Озвучили вимоги до міжнародних організацій

У заяві звернулися до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Це зумовлено тим, що саме вони виступали гарантами життя та здоров'я українських військовополонених. Їх закликали негайно відреагувати на терористичний акт, який здійснила російська держава.

Також закликали не зволікати й негайно направити представників Організації Об'єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представників Об'єднаного центру з пошуку та звільнення полонених на територію колонії в Оленівку. Метою має бути інспекційна місія. Схожий заклик озвучив і глава МЗС, який закликав ООН рішуче засудити Росію.