Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm вважає, що проти українських полонених у тимчасово окупованій Оленівці Донецької області, ймовірно, використали термобаричну зброю.

Про це повідомляють у телеграм-каналі спільноти.

"Це не була ракета GMLRS. Це була термобарична зброя. Це влаштувала росія і зробила це (як завжди) некомпетентно", - вважають в InformNapalm.

Розслідувачі також наголошують, що утримання військовополонених так близько до фронту порушує статтю 19 Третьої Женевської конвенції, що робить це військовим злочином.

"Оленівка розташована приблизно за 15 км від лінії фронту. Вражати ціль так близько рідкісними і дорогими ракетами GMLRS великої дальності, коли можна використовувати 105-мм артилерійські снаряди, які коштують близько 0,4% від ракети GMLRS, немає сенсу”, - йдеться у повідомленні.

InformNapalm наголошує, що Оленівка була відомим табором військовополонених "днр" і концтабором (і десятиліттями виправною колонією).

“Треба бути оманливим російським тролем чи пропагандистом, щоб повірити, що Україна уразить цю ціль”, - наголошують розслідувачі.

За інформацією української розвідки, вбивство українських полонених у тимчасово окупованій Оленівці Донецької області здійснили найманці зі складу приватної військової компанії "Вагнер".

Було вбито близько 50 полонених українських захисників.