Російська армія зібрала сили зі всіх можливих напрямків і зосередила їх в Лисичанську. І хоч рашисти переважали вдесятеро, їхню перевагу в особовому складі українці бійці нівелювали своєю майстерністю. Однак необхідна для витиснення ворога кількість далекобійної зброї до нас ще не надійшла.

Так описав причини виходу з Лисичанська українського війська начальник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

За його словами, навіть в останній день оборони Лисичанська під щільним вогнем медики госпіталізували поранених, рятували місто пожежники, поліція фіксувала злочини.

«Тримали стрій, навіть коли це вже здавалося неможливим. Росіяни переважали вдесятеро. Ця навала руйнувала місто та вбивала людей. Багато поранених місцевих жителів ми вивезли до лікарень Дніпра, Львова чи Івано-Франківська. Тільки уявіть, що у медзакладах Донеччини, де зараз теж вже небезпечно, за останні тижні отримують, або вже отримали, допомогу близько 50 важкопоранених лисичан. Тих, хто потребував госпіталізації, евакуювали навіть в останній день оборони. Як і рятували місто від полум’я пожежники, коли займалися багатоповерхівки», – написав Гайдай у телеграмі.

Він додав, що окупантам вдалося форсувати річку Сіверський Донець, щоб на п’ятий місяць війни таки захопити Білогорівку. Під контролем росіян вже й Золотарівка.