Про це пише The Wall Street Journal (WSJ). За даними видання, за допомогою вертольотів литовська влада стежить, щоб російські потяги не зупинялися, не розвантажувалися та завантажувалися на території Литви.

Водночас місцеві жителі, за даними видання, спочатку сприймали гелікоптери за російські. Це лякало литовців, оскільки вони не виключають нападу росії на їхню країну.

Через Литву курсують російські поїзди. Звичайно, ми нервуємося... Люди думали, що вертольоти російські. Це страшно, – розповіла мешканка міста Пільвішкяй, яке розташоване біля залізничної гілки.

Литва 22 липня зняла заборону на залізничні перевезення підсанкційних товарів між Калінінградською областю та територією країни-терориста. Раніше транзит було зупинено через набуття чинності санкціями ЄС.

Через припинення транзиту влада рф звинуватила Литву в "блокаді" і почала погрожувати "заходами у відповідь". Ескалація припинилася після того, як Єврокомісія опублікувала роз'яснення щодо застосування санкцій. У ньому зазначалося, що санкції не забороняють транзит товарів із рф на російську територію.