Волонтери та кіберполіція України об'єднали зусилля в боротьбі з російським окупантам в медіа-просторі в рамках спільного проекту «МРІЯ».

Як зазначають автори ідеї, спочатку екосистема «МРІЯ» була створена для об’єднання проектів, розроблених у синергії кіберполіції України та волонтерів. Ключова ідея проекту була втілена у порталі stopdrugs, який об’єднав проактивних громадян у напрямку боротьби з телеграм-каналами, що забезпечували продаж та розповсюдження наркотиків в мережі Інтернет. Переосмислення проекту відбулося через декілька днів після відкритого вторгнення 24 лютого 2022 року російських військ на територію України, коли стало зрозуміло, що розв’язана проти України війна здійснюється у тому числі у медіа-просторі.

"Необхідність підтримки наших військових, простих громадян, а також протидіяти кремлівським медіа-пропагандистам та поширювати правдиву інформацію в мережі була критично необхідною. Тому бот stopdrugs було переформатовано та розгорнуто роботу на протидію фейковим та проросійським ресурсам у мережі Інтернет", – зазначають ініціатори проекту.

Розробники та ідейні вдохновителі ідеї «МРІЯ» з кіберполіції України, а також велика кількість небайдужих громадян перетворили проект MRIYA на сильну ініціативу протидії російським окупантам в медіа-просторі. На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті: кількість її підписників становить більше 215 тисяч.

До основних проектів MRIYA належать:

Бот "StopRussia | MRIYA"

Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються модераторами проекту та відправляються на блокування в Телеграм-канал. Спільнотою зібрано найбільшу кількість антиукраїнських ресурсів та профілів – більше 50 тис.

У розділі "Надіслати скаргу на ресурс" – кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта. Вам буде надано випадкове посилання, а також текст скарги, які постійно змінюються.

Наразі відбувається розіграш цінних подарунків, тривалістю 14 днів. Умова розіграшу – це активна робота з блокування російських ресурсів, чим більше блокувань – тим швидша перемога. Кількість учасників, які прийняли участь у розіграші – 174 тисячі.

Канал "StopRussia | MRIYA"

Спільнота небайдужих українців, котрі блокують та протидіють російській агресії в Інтернеті. Канал – це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали з кібергігієни.

Бот "Народний месник"

В даний чат-бот надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їхніх поплічників, виявлених мародерів або ж знайдені нерозірвані боєприпаси, котрі в подальшому опрацьовуються модераторами боту та документуються як і органом Національної поліції України, так і передаються іншим правоохороним органам на відпрацювання. Нещодавно, також було додано одну категорію про присутність камер зовнішнього відеоспостереження, де перебувають окупанти.

Сервіс "MRIYA Automatic"

Безкоштовний автоматизований сервіс для боротьби з російською пропагандою, розробниками якого являються Banwar та Qlixer Social. MRIYA