Міністр закордонних справ 2007-2009 рр., укр. дипломат Володимир Огризко в ефірі ГІТ в проєкті «Волинь на варті. Разом до перемоги!» дав інтерв’ю про збройні сутички між Сербією та Косово, позицію України про невизнання незалежності Косово, візити Дмитра Кулеби та Сергія Лаврова до країн Африки.

Тобто російська федерація до останнього часу фактично спонсорувала близькі до неї режими, давала їм гроші, давала їм зброю, підтримувала, де тільки могла. Вона розповідала байки про те, що срср любить Африку і таке інше. Зараз ситуація докорінно змінилася, тому що немає більше ні грошей, ні зброї, — проаналізував український дипломат міжнародну політику рф.

Якщо подивитися, про що кричать російські пропагандисти з МЗС, то росія не є в міжнародній ізоляції:

 Вчора Захарова договорилася, що це захід самоізолювався від росії. Це вже не росію ніхто не підпускає на гарматний постріл до себе, а це, виявляється захід уже не може спілкуватися.

На думку Володимира Огризка, українські політики повинні приділяти Африці і Азії значно більше уваги, тому ще це ринок збуту українських товарів. За умов, що ми можемо продати сільськогосподарську продукцію, що відразу підвищить нашу вигоду в рази. Такі контакти були в України і раніше, зараз ця тема набула ще більшого значення.