До Дня Незалежності України заслужений майстер народної творчості України Анатолій Бойко з міста Володимира презентував нову роботу з яєчних шкаралуп, яка поповнила колекцію доробків на військову тематику.

Як розповів митець, основа композиції – це залите ювелірною смолою панно, основа якого зроблена з бурштину, а також закріплені різьблені металом яєчні шкаралупи, пише Суспільне.

«На панно металом викладена карта України, покрита позолотою, та є ангелочки як обереги і напис «Україна була, є і буде». Ще два написи є по краях, які читаються лише під певним кутом: «Дух і тіло ми положим за нашу свободу» та «Згинуть наші вороги, всі разом на всі віки», – каже майстер.

У роботі, розповідає Анатолій Бойко, закладений філософський та християнський зміст, зокрема тернистий шлях України майстер зобразив викладеним по колу орнаментом – вітейкою.

«Є зображені чотири земних стихії і рунічні символи – руна мати-берегиня, руна свободи, руна предків та руна перемоги, які читаються хрестом як у церкві. Цю роботу я давно почав, всі компоненти були давно готові, лишилося скомбінувати та закріпити на підставці», – говорить володимирчанин.

Зі слів майстра, робота, яку змайстрував до Дня Незалежності, є найбільшою за розмірами у колекції: має висоту 30 сантиметрів та ширину 40 сантиметрів. Панно, додав Анатолій Бойко, поповнить колекцію на військову тематику, яку створює не для продажу.