Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
До 8 серпня у Луцькій громаді мають бути готові усі укриття в закладах освіти. Спеціальна комісія оглядатиме їх на відповідність щодо норм чинного законодавства.
Про це розповів Суспільному керівник департаменту освіти Луцької міської ради Віталій Бондар.
Загалом у Луцькій громаді є 38 шкіл. Укриття, каже Віталій Бондар, мають не всі заклади.
У луцькому ліцеї № 21 імені Михайла Кравчука, де побувало суспільне, укриття є. Зараз його допомагають облаштовувати батьки учнів.
У Миколи Маціюка у ліцеї навчається син. Чоловік викопував землю з підвального приміщення, щоб висота від стелі до підлоги була – метр 70 сантиметрів, згідно з нормою.
«Ми з дружиною на роботі, то дитину немає з ким залишити. Я за очне навчання в школі. Щодо безпеки, то мені здається, що в шкільному укритті, навіть, безпечніше, ніж вдома», – говорить чоловік.
Як розповів завгосп школи Йосип Костюк, для того, щоб укриття в ліцеї відповідало усім вимогам – в підвал провели світло, воду, зробили каналізацію, розчистили від зайвого.
«Роботи ще вистачає: лавки треба зробити, вентиляцію відкрити. На зиму вона закривалася, щоб не замерзали труби. П'ять вентиляційних люків є в кожному приміщенні», – додає завгосп.
Заступниця директора Оксана Коваль розповіла: захисна споруда у гімназії площею 500 квадратних метрів, тут є три приміщення. Одночасно в укритті зможуть розмістити три сотні дітей. З її слів, у школі планують організувати змішане навчання у дві зміни. Перед тим опитуватимуть батьків.
Зі слів Віталія Бондаря, у тих школах громади, де немає укриттів, шукатимуть альтернативні захисні споруди поряд з навчальними закладами, де на час повітряної тривоги будуть перебувати учні та працівники шкіл.
«Є норма, в першу чергу це в нас 0,6 квадратного метра на одну людину, обов’язково подвійність виходів, розмір входів, виходів, висота стелі», – додав керівник міського департаменту освіти.
©2024 uaGit
Коментарі