Фактчекерка, журналістка, авторка і редакторка проєктів «По той бік путінської брехні», «Нота єнота» Альона Романюк в ефірі ГІТ розповіла про інформаційну війну, яку веде рф, інформаційні вкиди раші та як на них реагувати.

Росіяни продовжують вести війну на інформаційному фронті, так само активно як на воєнному фронті. Російські пропагандистські спецоперації спрямовані на деморалізацію суспільства, дискредитацію ЗСУ, органів влади, волонтерів.

Головне — це інформаційно-психологічний вплив, викликання гніву, паніки, злості, розхитування ситуації за допомогою інформації, — розповіла вона про інформаційно-психологічні операції рашистських пропагандистів.

Жертвами російських інформаційних атак стають медіа, політики. Головний вплив в іноземних державах чиниться на лідерів думок.

Вона назвала найпоширенішими наративи. Один із них — про «хороших рускіх», що не все так однозначно. Альона Романюк також розповіла, як правильно реагувати на інформаційні вкиди раші, які викликають жах, злість і публікуються в соцмережах.