США намагається обмежено поставляти озброєння Україні, аби продемонструвати, що не хоче на пряму вступати у зіткнення з росією. Саме тому закон про лендліз і досі не запрацював.

Таку думку у інтерв’ю «Главкому» висловив колишній спеціальний представник США з питань України Курт Волкер.

Існує певна плутанина щодо «лендлізу» і повноважень президента, які зараз використовуються для надання озброєнь Україні. Конгрес звертається до адміністрації і каже: ви можете витратити до $20 млрд на військову допомогу Україні. Це означає, що озброєння можна взяти із запасів США, закупити у промисловості або використати програму іноземного військового фінансування і потім надати їх Україні. Тому це дуже гнучкий інструмент, щоб дозволити Україні отримати доступ до оборонної продукції чи озброєнь. Ми використали лише $8 млрд з 20 млрд тому залишається ще 12 млрд», – пояснив Волкер.

За словами дипломата, лендліз пропонує дещо більші можливості і за більш спрощеними процедурами.

«Але ми ще не використали те, що знаходиться на столі, перш ніж, приступити до «лендлізу». Він не міняє природи допомоги, а лише означає більше», – каже Курт Волкер.

На думку колишнього спеціального представника США з питань України, адміністрація намагається обмежено поставляти озброєння і показати, «що ми стримуємось не хочемо на пряму вступати у зіткнення з росією, що ми не є частиною конфлікту».

Волкер також додав, що на його погляд це помилковий і неправильний підхід. Проте дипломат сподівається, що ситуація зміниться і адміністрація Байдена все-таки зробить ставку на швидку перемогу України.