На гарячу лінію Головного управління розвідки надходять питання від новомобілізованих росіян стосовно здачі в полон.

Про це повідомив речник ГУР МО України Андрій Юсов в ефірі телемарафону.

Відзначається, що у росіян низька мотивація та кепський моральний стан серед цієї мобілізаційної хвилі. За словами Юсова, росіяни планують кілька хвиль мобілізації.

«Продовжується державний проєкт «Хочу жити», є гаряча лінія. Кожен російський загарбник може здатися в полон, зберегти власне життя та отримати гідне поводження згідно з Женевською конвенцією в демократичній цивілізованій країні. Дуже багато зараз звернень на гарячу лінію від новомобілізованих росіян чи навіть від тих, хто ще не мобілізований. Тобто дзвонять: якщо мене мобілізують, які мої дії, що я маю зробити, як правильно здатися. Такі випадки є», – розповів Юсов.

Він наголосив, що скористатися «гарячою лінією» можуть не лише громадяни РФ, а й мешканці окупованих територій України, зокрема і Криму, яких примусово мобілізують до лав російської армії. Таких дзвінків, за його словами теж чимало.

«Бувають випадки перехоплених розмов, коли, наприклад, дружина радить чоловікові здаватися в полон і каже навіть: ось я номери телефонів чула, запиши, будь ласка. Це хороша дружина і до її порад треба дослухатися. Шанс зберегти життя у нормальній країні, яка дотримується Женевської конвенції – гарний вибір. Краще, ніж загинути», – наголосив представник ГУР МО.