Технічно підрив газових комунікацій «Північного потоку» та «Північного потоку-2» могла здійснити лише росія, висловив судження в ефірі ГІТ народний депутут ІІ, ІІІ, IV та V скликань, політик, дипломат Роман Безсмертний.

Труби (дві — по Північному потоку-1, чотири — по Північному потоку-2) збудовані таким чином, щоб в нейтральних водах була розміщена розвідувальна система, яка моніторить простір нейтральних територіальних вод і частину континенту.

«Тому ні країни НАТО, ні скандинавські держави, ні Україна, знаючи це, зважитись на такий крок не могли, тому ще це було б негайно зафіксовано», — зазначив політик.

«Я вас запевняю, вони з точки зору технічного контролю бачили, що вони робили, бачили, як вони робили і вони розуміють, яку мету переслідували», — додав Роман Безсмертний. 

З 1972-го створювалась система енергозабезпечення вуглеводнем Європи. Юридичним підсумком домовленостей між Європою і радянським союзом став Хельсінський заключний акт 1975р. Концепція путіна з 2014 року перетворила цю угоду на інструмент впливу та війни проти Європи. Путін використав останній крок, щоб шантажувати Європу холодом, хоча країни ЄС на цей сезон закрили енергетичне питання:

«Це відповідь на те, що все: поки путін, Європа не буде отримувати по досягнутих домовленостях жодного кубу газу, жодної тонни нафти і так далі», — підсумував дипломат.

Нагадаємо, що на газопроводі "Північний потік", по якому російський "Газпром" постачає блакитне паливо в Європу, та "Північний потік-2", який очікує сертифікації, в результаті вибухів стався масштабний витік газу. В результаті, газові труби на дні Балтійського моря, стали не придатними для використання, територіальним водам Данії нанесений катастрофічний екологічний удар через газ у воді.