Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Паризький вуличний художник Крістіан Гемі (псевдо C215), відвідав Україну і створив графіті в Бучі, Гостомелі та Києві.
Француз Крістіан Гемі у поціновувачів мистецтва дістав ім’я «гуру стріт-арту». Він не раз зізнавався у інтерв’ю, що його мистецтво — контекстне, а його роботи виконані з великою повагою до міст, де він залишив їх на згадку, - пише Вечірній Київ.
Відомо, що саме Крістіан Гемі на початку березня 2022 року, коли світ разом з українцями переживав шок першого місяця широкомасштабного вторгнення рф, намалював стінопис у Парижі з маленькою українкою.
Він розповідав, що його не цікавлять безнапасні райони міст. Натомість — художника надихають фрагменти будинків, старі поштові скриньки чи електричні стовпи.
Крістіан Гемі впевнений, що вуличне мистецтво несе зміни у життя людей. Можливо, саме тому він приїхав до України. Гемі побував і працював у Києві, Львові та містах столичної агломерації, які стали відомі світові, вистоявши у страшній окупації російськими терористичними військами.
Одним з його перших зображень стала «Свобода, яка веде народ» у кольорах України на терасі посольства Франції в Києві.
Ця картина та образ Свободи створений Делакруа став культовим і зайняв чільне місце у французькій та інших культурах. Ця робота символічно відзначає повернення Франції та її дипломатичного корпусу до столиці.
Як пише видання «БЖ» «Одна з цілей цієї поїздки С215 було намалювати свого сина Габіна у вишиванці на будівлі, яка зруйнувала російська ракета».
Кілька робіт Крістіана Гемі у Києві дають поштовх для переосмислення всього, що відбувається у ці дні. Стійкість — уособлена у портретах простих людей, які виявляють мужність і силу на противагу смертельній зброї росіян.
С215 показав перетворення слідів від вибухів та уламків зброї на будівлях, як рани на тілі людини. А зображення поруч — як мистецьке перевтілення потворності руйнувань.
Буча, Гостомель, Ірпінь, Бородянка, Макарів — назви містечок та селищ, які у війну стали символами стійкості на противагу жорстокості. Зображення, які залишив в них Крістіан Гемі — відзнака людяності, яка зрозуміла незалежно від країни проживання, мови та
Таємничий художник Бенксі показав відео, як він інкогніто побував у Києві. Діалоги з мешканцями столиці та міст-супутників Києва, легендарна «Червона рута», — все це у мікрофільмі Бенксі про візит до столиці.
©2024 uaGit
Коментарі