В Музеї руху опору латвійського містечка Ренда люди виготовили окопні свічки для українських воїнів. Їх разом з іншою благодійною допомогою цими днями привезли на Волинь подружжя Заковінцсів.

Про це повідомляє Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Едвінс Заковінцс, колишній член правління компанії «Latvia’s valsts Meži» (Державні ліси Латвії), та його дружина Вайра (до речі, теж лісівник) особисто днями прибули в Україну, щоб передати чергову благодійну допомогу.

Вже традиційно – до волонтерського центру ВОУЛМГ. Також – для зустрічі з керівником волинських лісівників Олександром Кватирком. Щоб розповісти про те, як цю війну переживають латвійці. Як роблять усе можливе, щоб наблизити Перемогу.

«Те, що ви зробили для Латвії, це неймовірно. Це величезне патріотичне піднесення. Такої згуртованості та єдності в нашому суспільстві не було з часу Барикад 1991 року. Ми дуже переживаємо за вас. Українські новини – в ТОП на всіх шпальтах газет та інтернет-ресурсах. Ми стежимо за повідомленнями вашого Президента про кожен окремий день війни. Ми готові підтримувати вас і будемо робити це до Перемоги. Розуміємо: ви стримуєте ту страшну агресію. Інакше війна уже могла б бути і на нашій території, – зазначає Едвінс Заковінцс. – Планували ми цю поїздку, тому що закупили генератори. Але коли про це дізналися люди, самі стали приносити допомогу. Прямо у Музеї руху опору Ренда стали виготовляти окопні свічки. Люди несли, що могли. Так у результаті ми ледве все помістили в «бусі». Тут і теплий одяг, і продукти харчування, й інші речі першої необхідності».

До слова, ця партнерська співпраця волинських лісівників із латвійськими колегами розпочалася до війни, коли стартувало будівництво сучасного насінневого центру з вирощення сіянців з закритою кореневою системою. Цього року Центр уже запрацює.