В Німеччині відбулась 8-ма зустріч у форматі «Рамштайн». Німеччина так і не наважилась передати Україні танки, хоча й виділила 1 млрд євро допомоги.

Чому німці таки не нададуть танки, чого очікувати далі, розповів у прямому етері ГІТу голова Центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко.

«Як на мене, історія з танками дещо політична. Попри те, що Німеччина робить всілякі заяви про те, що їй вдалося досягти певної незалежності від російських енергоносіїв, так чи інакше в німецькій політиці дуже сильним є голос важкої промисловості, — пояснює Ярослав та додає, — технологічні, високопромислові, хімічні гіганти, які серйозно залежать від енергоносіїв з російської федерації».

Німеччина прийняла позицію, що Київ має перемогти, але при цьому вона намагається певним чином зберегти обличчя для подальшого відновлення стосунків з росією, яке може відбутися вже після перемоги України. Німці тоді зможуть прийти до росіян і сказати, що в них особливі відносини. Німці намагалися робити все, що могли для того, щоб росії не було завдано критичного удару, щоб це завершилось мирними перемовинами, які хотіла бачити росія в своїх умовах.

Це все частина стратегічної російсько-німецької політики, яка змінила певним чином акценти, конфігурації, форми вираження, але вона все одно базується на тому, що ці дві держави взаємовигідно останні десятиріччя взаємовигідно обмінювалися: технологіями, кадрами, газом, грошима – це все ходило з росії в Німеччину і з Німеччини до росії. Внаслідок цього створились дуже прагматичні стосунки, тому для Німеччини цінності України не мають великого впливу, бо це прагматична країна.