Президент України Володимир Зеленський запровадив черговий пакет санкції проти Росії. На цей раз обмеження стосуватимуться юридичних і фізичних осіб, яких РФ використовує для залізничних перевезень.

Про це Зеленський заявив у своєму зверненні.

«Сьогодні ж я підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо санкцій проти юридичних і фізичних осіб, яких використовує держава-агресор, щоб перевозити залізницею військову техніку та солдатівс, – сказав Зеленський.

Президент зазначив, що мова йде про 185 компаній та осіб. Їхні активи в Україні блокуються, наявне майно буде використане для нашої оборони. І Україна буде працювати над тим, щоб аналогічне блокування було застосоване й іншими країнами.

«Я дякую всім, хто нам допомагає посилювати санкції проти Росії! І, до речі, дякую всім розслідувачам, які викривають шляхи, що їх використовує держава-терорист, намагаючись обійти санкції!», – додав президент.

На сайті Офісу президента України опублікований указ №50/2023 про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 січня 2023 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Зокрема, рішенням РНБО санкції застосовані до 182 юридичних осіб та проти трьох російських громадян:

  • Валєрія Матвєєва;
  • Сєргєй Бєлосохов;
  • Владімір Строка.

У список потрапили наступні підприємства: «Білоруськалій», «Уралкалійм, «Гомельський хімічний завод», державне об’єднання «Білоруська залізниця», «Рузаєвський завод хімічного машинобудування», «Газпромбанк Лізинг», «Московський коксогазовий завод» та інші.