Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, що громадяни України, які перебувають за кордоном понад три місяці, зобов'язані стати на консульський облік.

Про це повідомляє АрміяInform.

«Такі громадяни мають перебувати на військовому обліку у консульстві відповідної держави. За необхідності їм може бути вручена повістка до територіального центру комплектування», – зазначив він

Військовий облік за кордоном:

Військовий облік серед українців за кордоном вестимуть дипломатичні відомства. Також вони мають сприяти поверненню військовозобов'язаних в Україну під час мобілізації.

Якщо громадяни, які перебувають за кордоном, досягли призовного віку і не мають відстрочки, або не звільнені від призову на строкову військову службу, дипустанови України мають повідомляти їм про початок чергового призову.

Упродовж 7 днів після того, як громадянин України стає на консульський облік за кордоном, або знімається з нього, дипустанова має повідомити про призовника, військовозобов'язаного або резервіста відповідним районним або міським ТЦК і СП, органам СБУ або підрозділам Служби зовнішньої розвідки України. Усе залежить від місця перебування на військовому обліку.

Окрім того, дипломатичні установи мають вести списки призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку і стоять на військовому обліку. Такі списки зберігатимуть упродовж 5 років.