Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Багато галузей економіки в Польщі суттєво потерпають від нестачі кадрів, а особливо проблема загострилася після часткового відтоку чоловіків з України. Після уповільнення польської економіки на українців особливо чекатимуть роботодавці в Польщі і в 2023 році.
Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на міграційну платформу EWL, яка займається працевлаштуванням іноземців у Польщі, кількість вакансій для працівників з-за кордону у І кварталі нового року буде відрізнятися в залежності від галузі економіки.
У січні 2023 року через низький сезон виробництва і свята на польських підприємствах як завжди буде менше нескладної фізичної роботи. Також прогнозується зменшення числа вакансій для нових працівників, оскільки підприємці у 2022 році зіткнулися із значним зростанням витрат на виробництво, спричинених інфляцією, підвищенням цін і подорожчанням енергоносіїв, а також ростом мінімальної заробітної плати.
Втім, є й хороші новини. Не зважаючи на перераховані фактори, очікується збільшення кількості вакансій у популярній серед біженців з України галузі виробництва товарів масового споживання (продуктів харчування, засобів гігієни тощо) та сфері логістики.
Тим українцям, хто зараз у Польщі шукає роботу чи планує приїхати сюди у січні, запропонують вакансії на логістичних складах і в електронній комерції. В основному, це робота, пов’язана із комплектацією та пакуванням замовлень. Саме у цих галузях можливе збільшення кількості вакансій з нового року, оскільки поляки неохоче йдуть на таку роботу.
Нестача працівників, особливо кваліфікованих, все ще є перешкодою для роботи багатьох компаній. У листопаді на це вказали 4 з 10 роботодавців будівельної галузі, а серед великих компаній – майже половина (48,3%).
38% транспортних та логістичних компаній скаржаться на дефіцит кваліфікованих працівників, який посилився з від’їздом українських чоловіків. Щоправда, частину з них замінили біженці з України, але це не вирішило всіх проблем таких підприємств.
Дефіцит працівників через відтік українських чоловіків також стримує діяльність кожного третього підприємства переробної галузі. У деревообробній та металургійній промисловості більше половини роботодавців скаржаться на цю перешкоду. Тому в цьому році у Польщі знову відчуватимуть дефіцит працівників на суто "чоловічих" вакансіях.
За прогнозами, у 2023 році попит на іноземних працівників збережеться, а громадяни України надалі залишаються пріоритетними у працевлаштуванні для польських роботодавців.
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі