Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
З початку року в Україні зареєстровано 43 випадки захворювання на кір, з них 3 – на Волині.
Про це розповіла генеральна директорка Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко сьогодні, 12 жовтня 2023 року, під час брифінгу.
За її словами, триває національна кампанія з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту і краснухи. Її головна мета – довакцинувати всіх нещеплених дітей, віком від 2-ох до 17 років, які з різних причин пропустили планову вакцинацію.
На жаль, темпи вакцинації є доволі низькими. Всього по області щеплено 3 760 дітей віком 2-17 років, що становить 42 % від підлягаючих 9 тис. Найгірше вакцинуються діти віком 7-17 років. Їх прищеплено лише 30 % від запланованої кількості. Саме ця вікова група складає 60 % (5 300 осіб) від обсягу запланованих. Із них близько 2 тис. не отримало жодного щеплення, решта – лише першу дозу вакцини в 1 рік.
«В разі виникнення спалаху кору, саме ця категорія дітей перебувають в групі ризику. Тому дуже важливо охопити щепленнями максимальну кількість дітей, щоб мінімізувати прошарок невакцинованих і, відтак, зменшити ризики поширення хвороби», – зауважила Наталія Янко.
До слова, в області наявна достатня кількість якісної та ефективної вакцини, яка захищає відразу від трьох небезпечних інфекцій – кору, епідемічного паротиту та краснухи. Вакцина є цілком безпечною (виробництво США та Бельгія), за час її використання побічних реакцій та ускладнень не зареєстровано. Щеплення можна отримати безоплатно в кабінеті профілактичних щеплень будь-якого медичного закладу за скеруванням сімейного лікаря незалежно від наявності декларації.
Насамкінець головна санітарна лікарка області додала:
«Нагадуємо, що ліків від кору не існує. Лікування направлене лише на усунення симптомів хвороби, а не на сам вірус. Лише вакцинацією можна попередити або звести до мінімуму важкість перебігу даного захворювання».
Попередній допис
©2024 uaGit
Коментарі