Наталія Боярчук – відома господиня та селекціонерка з Гіркої Полонки, що під Луцьком. Жінка вирощує в себе нагороді найрізноманітніші помідори, гарбузи, квасолю, екзотичні фрукти, овочі, а також картоплю. Волинянка уже зібрала цьогорічний багатий врожай. У колекції господині фіолетова, рожева, рябенька та найрізноманітніша картопля.

Про це йдеться в сюжеті 12 каналу, - передає ВСН.

«Рослинний світ – він безмежний. Я всім кажу, він безмежний. Його неможливо все вивчити, все віднайти, все помацати, все виростити», - каже Наталія.

Саме різноманітність та користь різної картоплі приваблює жінку.

Втім, за цією колекцією стоїть величезна праця Наталії та її родини.

«Важко того, що стільки її сортів треба посадити виключно вручну», - зазначає жінка.

Кожна рослина росте по-своєму, залежно від того, належить до раннього сорту, середнього чи пізнього. Саме тому підхід мусить бути індивідуальним. Кожну картоплю Наталія обробляє від шкідників, а перед посадкою додає в ґрунт органічні добрива. Усе це і втомлює, і водночас дає сили.

Добре вродили цього року усі сорти. Особливо цікавість, звісно, кольорові. Вони не лише красиві, а й корисні. Адже містять у собі антоціани. Речовини, які протидіють утворенню онкологічних процесів в організмі та борються зі старінням.

«Це дуже хороша речовина, яка благотворно впливає на наш організм», - говорить Наталія.

Кольорову картоплю найкраще додавати у борщ або ж запікати. До речі, не вся бульба після варіння зберігає свій кольоровий пігмент. Наталія не рекомендує використовувати кольорові сорти для пюре.

«Гурман», «сюрприз», «хортицю» або фіолетову, «віталот» краще додавати у червоний борщ.

Ще одна особливість кольорових сортів - ця картопля не росте до великих розмірів, а найменша бульба в колекції – пальчикового сорту «ларате». Її особливість у надтонкій шкірці, яку можна не чистити.

Приготовлена картопля має цікавий та дуже ніжний смак, а шкірочка додає родзинки.

До пальчикових сортів також відносяться «шері» і «банан». До речі, у них великий вміст крохмалю.

Висококрохмальні сорти – ідеальні для супів. А от посмажити їх складно. Більшість таких картоплин просто розлізеться. Тому для смаження краще брати бульбу з меншим вмістом крохмалю.

Свою картоплю Наталія продає, обмінює, колекціонує та переробляє у пюре. У сухому вигляді це дрібний порошок.

Це ідеальний варіант для ситуації, коли їсти хочеться, часу обмаль. Чотири-п'ять ложок має вистачити на одну порцію. Щоб приготувати це, слід лише залити порошок кип'ятком.

«Найкращі пропорції знає мій чоловік. Можна добавити смальцю, масла, шкварочок, хто що забажає», - говорить жінка.

У результаті цю картоплю не відрізнити від щойно звареної. Це борошно жінка додає навіть у хліб, який сміливо можна назвати картопляним.

«Більш поживний робиться і не так черствіє. А коли випікається, то дуже пахне. Мені подобається цей аромат», - каже волинянка.

Наталія Боярчук з радістю ділиться своїм досвідом та закликає Волинянок експериментувати на городі та кухні. А ще радить більше часу проводити на природі та не цуратися праці на землі.

Адже вона дає не лише плоди у вигляді врожаю, а й особливу енергію.