СБУ повідомила про підозру прихильниці рашизму, яка поширювала інтернет-фейки про ЗСУ на Дніпропетровщині.

Про це повідомили в пресслужбі СБУ.

Фігуранткою є мешканка Новомосковського району, власниця інтернет-магазину з продажу парфумерно-косметичної продукції, з якою виник конфлікт у лучанки.

Крім ведення бізнесу, вона публічно поширювала дезінформацію про діяльність підрозділів ЗСУ на території регіону. Деструктивний контент у вигляді фейкових повідомлень та коментарів «блогерка» публікувала у різних соцмережах.

Крім того, фігурантка у своїх розмовах називала «російськими» декілька мегаполісів на Півдні та Сході України і ображала національну гідність мешканців різних регіонів нашої держави. Лінгвістична експертиза підтвердила факти незаконної діяльності зловмисниці.

Йдеться, зокрема, про конфлікт із лучанкою Ольгою. Дівчина поцікавилася, чи інстаграм-магазин з України, адже його профіль був російською мовою, а вказане місто –Дніпропетровськ. Власниця магазину відповіла, що Дніпропетровськ – це «рускій город» і «вигнала» двічину зі сторінки, бо начебто її шикарний магазин – для «рускагаварящіх». А згодом почала запевняти, що «Валинь – ета нє наше». 

Під час обшуків за місцем її проживання виявлено комп’ютерну техніку та мобільний телефон із доказами злочинних дій.

Наразі, фігурантці повідомлено про підозру за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Матеріали провадження скеровано до суду. Зловмисниці загрожує до 5 років тюрми.