У Луцьку єдиний претендент на участь у конкурсі на реконструкцію Гостинного двору Прайзлерів, що на Кафедральній, 4, показав можливий вигляд пам'ятки після ремонту.

Відповідні світлини опублікував міський голова Луцька на своїй фейсбук-сторінці.

«Сьогодні відбулося розкриття конкурсних заявок для визначення приватного партнера в реалізації проєкту «Реставрація з пристосуванням та управління нежитловим приміщенням, що розташоване за адресою вул. Кафедральна, 4 у м. Луцьку». Даний проєкт передбачає реставрацію пам’ятки архітектури, а також відновлення у ній історичної функції готелю з рестораном», – йдеться у дописі.

Заявку на конкурс подав один претендент – це консорціум у складі ТОВ «Любарт ЛТД» та ТОВ «Рібас Хотелс Груп». За попередньою інформацією, крім ресторану й готелю, буде й кафе з літнім майданчиком у дворику приміщення та сувенірна крамниця.

Оцінка конкурсних пропозицій здійснюється у два етапи: на першому проводиться прекваліфікація учасників, на другому – оцінка конкурсних пропозицій.

Очільник департаменту економічної політики Борис Смаль у коментарі журналістам сайту новин Луцька та Волині «Конкурент» повідомив, що під час першого етапу конкурсна комісія оцінює кваліфікацію претендента на виконання таких робіт.

«Може бути таке, що претендент досвіду не має чи не відповідає по інших критеріях. Зараз перевіряються усі ці деталі. На другому етапі будуть дивитися вже інші важливі аспекти – суми, площі, роботи і так далі», – каже пан Борис.

Також він додав, що в разі того, якщо претендент не підійде по критеріях, тоді керівник департаменту економічної політики буде наполягати на тому, щоб конкурс проводили повторно. На його думку, саме такий варіант реставрації для міста буде вигіднішим.

Нагадаємо: Луцька міська рада переслідує активістів з «Семиярусної гори». ВІДЕО.

Згодом місцева влада вирішила облаштувати готель у приміщеннях Гостинного двору та прийняла рішення, що шукатиме інвестора. Той на правах державно-приватного партнерства проведе реконструкцію. Вже у травні 2023 року для цього створили спеціальну комісію, яка й має визначити хто ж цим усім займатиметься.

Паралельно з такими подіями у Луцьку хотіли виселити коледж харчових технологій, що на вулиці Кафедральній, 4. Проте дирекція освітнього закладу та місцева влада дійшли спільного висновку та підписали договір про співпрацю.