У Луцьку в одному з дворів підлітки облаштували майданчик для вуличних тренувань на турніку. Це спільна ідея друзів Ореста Демянчука й Давида Андрійчука займатися воркаутом у дворі, бо поруч із будинком більше ніде.
Як розповів
Суспільному 13-річний Орест, його батько на війні, мама увесь день на роботі, тож свій вільний час хлопці проводять, займаючись спортом. Говорить: разом із друзями два роки займається воркаутом – тренується на турніках та брусах.
Школяр Орест Демянчук зазначив, що спортмайданчик обладнали з підручних матеріалів, зокрема під турнік нанесли старих матраців.
"Щоби займатися, потрібна м’яка поверхня, аби не травмуватися при падінні, і турнік нормальний. За місяць часу ми такий турнік зробили. І тут тепер багато хто займається, навіть ті, хто ніколи цим не займався — ми їх вчимо. Малі діти приходять, дорослі", — каже підліток.
Зі слів хлопця, в місті немає вуличних турніків, які б підійшли для такого виду занять.
"Щоб нормально займатися, має бути або турнік, який не хитається і широкий, або гімнастичні турніки, як на змаганнях. На 22-й школі є гімнастичний турнік, але там займатися небезпечно, бо там впадеш і можеш собі щось зробити, бо там немає так, як в нас", — каже хлопець.
Друг Ореста Давид Андрійчук розповів, що під час спільних занять хлопці страхують один одного, підтримують і вчать нових елементів. Говорить: збирається разом інколи до десяти хлопців на цьому майданчику.
"Було б добре, якби був спортзал, напевно. Тому що буде зима скоро, буде холодно. Але взимку теж будемо виходити на турніки, будемо сніг копати, в сніг буде м’якіше падати навіть", — сказав школяр.
Мама Давида Аліна Андрійчук, говорить: раніше ця металева труба використовувалась місцевими жителями для чистки килимів, нині ж хлопці зробили з неї турнік. Жінка каже: підтримує прагнення сина розвиватися й займатися спортом, але це не ті умови, в яких мали б тренуватися діти.
"На їхні елементи треба простір. І з навколишніх дворів це єдиний турнік, що поблизу може бути, щоб вони виконували оці свої елементи спортивні. Більше ніде немає", — сказала лучанка.
Деякі сусіди, зі слів жінки, спочатку були проти такого спортмайданчика, проте підлітки пообіцяли прибирати тут. Житель сусіднього будинку Роман зазначив, що ідею підлітків підтримує.
"Малий був — теж займались, але так, щоб на матрацах стрибали… Пацани такі чудеса витворяють, шо дай дорогу. Не кожен зможе. Та ми не проти,аби не курили, не хуліганили", — каже лучанин.
Де діти й підлітки можуть займатися воркаутом
Зі слів директора департаменту молоді і спорту міської ради Володимира Захожого, нині в місті є декілька вуличних майданчиків, де можна займатися воркаутом, зокрема в парку 900-річчя Луцька та на проспекті Молоді. Також є спеціалізована зала з надувним матом у Луцькому міському молодіжному центрі, що в Центральному парку.
"На сьогодні жодного запиту щодо таких майданчиків в нас немає. Тому облаштовуються спортивні ігрові майданчики, майданчики для загальної фізичної підготовки. Те, на що є звернення мешканців", — сказав посадовець.
Як отримати майданчик для воркауту у своєму дворі чи районі
Зі слів Володимира Захожого, у воєнний час заборонені капітальні ремонти і видатки на подібні спортивні об’єкти. Наразі в черзі є півтора десятка звернень від жителів громади на облаштування нових. Посадовець говорить: ціна майданчика для вуличних тренувань із батутами, які можуть бути розташовані на вулиці, стартує від 700 тисяч гривень.
"Це не є дешево. Фактично, майданчик з поліуретановим покриттям 20х30 – 1,5 млн грн. Це ігрове обладнання, ворота, волейбольні стійки, щити. Має бути колективне звернення, в якому зазначено, що вони просять для дітей і як вони бачать цю зону відпочинку активного дозвілля", — каже директор департаменту молоді і спорту.
Ремонтують і роблять реконструкцію лише тих майданчиків, які вже були в місті, додав Володимир Захожий. Упродовж п'яти років зробили 30 таких спортивних зон.
Коментарі