Цьогоріч на Волині зафіксували 13 випадків вірусного гепатиту А. Серед недужих було двоє дітей. Торік в області реєстрували 32 випадки хвороби.
Як розповіли
Суспільного в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, за останні два місяці на Волині не було нових випадків інфікування гепатитом А.
Через оголошення надзвичайної ситуації на Вінниччині, де на гепатит А захворіли 144 людини, у Волинському центрі контролю та профілактики хвороб розповіли про симптоми хвороби і методи запобігання.
Що таке гепатит А і як його розпізнати
Гепатит А — вірусне захворювання печінки, котре часто називають хворобою брудних рук. Вірус передається від людини до людини, збудник потрапляє в організм через заражену їжу, воду та при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.
У домашніх умовах, кажуть волинські епідеміологи, хвороба найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для родини, а також через предмети побуту. Найчастіше гепатит А супроводжують такі симптоми:
- виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
- підвищення температури тіла;
- втрата апетиту, діарея та блювота;
- неприємні відчуття в животі, важкість у правому підребер’ї;
- потемніння сечі (до кольору пива);
- жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) — буває у 70% дорослих людей.
Як запобігти гепатиту А
Перше правило — частіше мити руки з милом, говорить лікарка-епідеміологиня відділу епідемічного нагляду Валентина Новачевська. Також очищення потребують овочі та фрукти, іграшки та предмети побуту.
"Також важливим фактором є питна вода: ліпше вживати бутильовану, або кип'ятити воду не менше 10 хвилин, за цей час руйнується вірус гепатиту", — додала Валентина Новачевська.
Найефективнішим методом профілактики залишається вакцинація. Щепитися проти гепатиту А можна в будь-якому віці, кажуть епідеміологи. Якщо був контакт із хворим — вакцинуватися необхідно у перші два тижні після цього.
Що відомо про спалах гепатиту А на Вінниччині
Перший випадок гепатиту А у Вінницькій громаді зафіксували 16 жовтня. Попередньо розглядають чотири різні джерела інфекції, які могли призвести до спалаху вірусного гепатиту на Вінниччині. Це вода з акваматів, овочі, м’ясо та молочна продукція на ринках або ж стихійних точках продажу продуктів.
Школи Вінницької громади нині працюють онлайн. 30 жовтня область отримала майже 2000 доз вакцини від гепатиту А, нею щеплюватимуть медиків та дітей.
Спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області, протиепідемічні заходи посилюють, йдеться на сайті МОЗ України. Станом на 31 жовтня у лікарнях залишаються 144 пацієнти, 32 дорослих та 10 дітей вже виписали", — сказав головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Коментарі