71-річна пенсіонерка, громадянка Білорусі Лідія В'юн розповіла, як живе та господарює у батьківській хаті на Волині. Каже: українського громадянства немає, є лише посвідка на постійне проживання.

Народилася і виросла Лідія В'юн у селі Мала Глуша Камінь-Каширського району. Після закінчення навчання вийшла заміж за білоруса, 40 років прожила у Бресті, працювала вчителькою початкових класів, - пише Суспільне.

2008-го року приїхала на Волинь глядіти хворого батька. У 2013 році він помер. Каже: збиралася повернутися в Білорусь, але там помер і чоловік. Жінка віддала квартиру у Бресті дітям, а сама залишились господарювати у рідному селі на Волині.

З початком повномасштабної війни залишилася повністю без грошей.

"Пенсія на Білорусі, передати її не можуть", — каже Лідія В'юн.

Додає: єдине за чим сумує, що не може побачитися із дітьми та чотирма онуками, які живуть в Білорусі, хоча до сусідньої держави від Малої Глуші навпростець 10 кілометрів.

Пропасти не дають сусіди, говорить жінка.

До зими в умовах війни господиня цього року підготувалася. Хоча в хаті має газ, запаслася дровами, наквасила капусти та накрутила консервації. 

Як розповіла Суспільному пресофіцерка волинських прикордонників Маргарита Вершиніна: у Лідії В'юн, як і в інших громадян, зараз є можливість виїхати з України через пункти пропуску з країнами ЄС. Однак перед цим треба ознайомитися з порядком пропуску.