Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Коли Оксана 26 років тому оселилася в Болграді на Одещині, більшість людей тут говорили російською чи болгарською. Тож україномовна жінка теж почала переходити на російську. Але у 2018 році повернулася до рідної мови. Влітку 2022 року до неї неодноразово підходили друзі, знайомі й казали: «Зроби щось, організуй клуб чи навчання». Так вона започаткувала "Клуб солодкої мови".
Детальніше про це в етері ГІТУ розповіли волонтерка, дружина військового і засновниця "Солодкого клубу" Оксана Кілафли, а також Любов Волканова волонтерка та учасниця клубу.
За словами пані Оксани, ставлення до української мови вона формує в Болграді на Одещині собою.
«У мене є багато друзів, які мене люблять і яких я люблю — так вони теж полюбили українську мову. Чужі люди, які мене не знають часто робили зауваження, коли чули, що я розмовляю державною, казали: «що це за хохляцька», але я не звертала на них уваги», — повідомила організаторка клубу.
Після повномасштабного вторгнення, — каже вона, — у людей дуже змінилося ставлення до української мови.
«Люди припинили робити дурні зауваження та почали самі переходити на українську мову», — розповіла волонтерка.
Оксана Кілафли поділилася, що ідея створення клубу солодкої мови виникла не в неї,а в її російськомовних подруг (росіянки та болгарки).
«Дівчата попросили мене зробити клуб, бо в них нема оточення, де можна практикуватися розмовляти українською. У зв'язку з роботою та волонтерством в мене на це часу було мало часу, проте вони мене вмовили і це стало віддушиною для всіх. На зустрічах говоримо зазвичай про все і ні про що, і це дуже приємно», — розповіла засновниця клубу.
Своїми враженнями від зустрічей поділилася учасниця клубу:
«Я проживала на Херсонщині понад 13 років і коли сюди приїхала, мені так хотілось, щоб лунала українська мова. Таким чином я пішла до пані Оксани, щоб вдосконалити свою українську».
Скільки учасників в клубі, де проходять зустрічі дізнавайтеся у ВІДЕО:
Попередній допис
©2024 uaGit
Коментарі