Польську актрису Барбару Брильську, яка зіграла Надю у фільмі «Іронія долі або З легкою парою», хочуть вирізати з кінострічки.

Зокрема, знаменитість підтримала російську актрису Лію Ахеджакову, яку через антивоєнну позицію звільнили з театру Современник, пише Кореспондент.

Вона заявила, що повністю згодна з думкою своєї колеги і вважає, що Росія недостойна мати таку актрису, як Ахеджакова.

«Ліє, так тримати! Батьківщина, така батьківщина, її недостойна. Звичайно, їй треба їхати. Вони не дадуть їй життя, ці комуністи, прокляті Богом люди. Їй треба їхати і боротися як ми», – сказала Барбара Брильська.

Після цих слів голова комітету держдуми рф з розвитку суспільства Ольга Занко запропонувала «покарати» актрису, вирізавши її з фільму, прем’єра якого відбулася майже 50 років тому.

«Для актора найстрашніше покарання – забуття. Колись улюблена усією країною актриса Брильська зробила свій вибір, назвавши своїх шанувальників «проклятими Богом людьми». Наша країна подарувала їй славу та шану, але ми також легко можемо і стерти цю актрису з «Іронії долі». Нижче покажу, як може виглядати фільм без актриси завдяки нейромережі. Замінила її на Валентину Тализіну, яка роль Брильської в «Іронії» і озвучувала від і до (зробила сама, у професіоналів це вийде ще правдоподібніше)», – написала вона в Telegram.

Вона запропонувала за допомогою нейромережі замінити Брильську на Валентину Тализіну, що не тільки грала з Брильською та Ахеджаковою в «Іронії долі», але й озвучувала роль польської актриси. Варіант з Тализіною вона навіть показала в маленькому (але знаменитому епізоді). Схоже, нейромережа не стільки зобразила російську актрису, скільки зробила Брильську трішки «у віці».

Схоже, в росії скоро буде засноване оруеллівське «міністерство правди». Причому, завдяки сучасним технологіям працювати йому буде набагато легше, ніж персонажам антиутопії. До речі, редагування історії — в російсько-комуністичній традиції. Достатньо згадати, як за Сталіна редагувалися старі (!) підручники, журнали тощо. Або ж — досвід комуністів Китаю чи полпотівців.