Європарламент проголосував за резолюцію щодо звільнення з-під варти третього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі. "За" проголосували 577 депутатів, "проти" – 33, ще 26 – "утрималися".

Про це пише 24 канал.

Депутати Європейського парламенту заявили, що вони занепокоєні через погіршення здоров'я Саакашвілі та припущення, що він міг постраждати від отруєння важкими металами під час перебування під вартою.

Саме тому в Європарламенті закликали грузинську владу звільнити Саакашвілі та дозволити йому отримати належне лікування за кордоном.

Європарламент звернувся до нинішньої президентки Саломе Зурабішвілі та закликав її скористатися своїм конституційним правом та помилувати Саакашвілі.

Польська радіостанція RMF FM заявила, що Польща виступила з ініціативою призупинити термін відбування покарання Саакашвілі, щоб він міг пройти лікування за кордоном. Польський прем'єр Матеуш Моравецький після саміту ЄС заявив, що Польща готова прийняти Саакашвілі на лікування.

Позицію Варшави підтримали всі, крім Угорщини. Дипломати Євросоюзу заявили, що докладають усіх зусиль, щоб переконати Будапешт змінити свою думку.

Адже після того, як у ЄС досягнуть спільної позиції, то спробують вплинути на Тбілісі тим фактом, що Грузія має європейські прагнення.

Варто зауважити, що пропозицію Польщі мали включити у дипломатичний протест ЄС, який планували висловити Тбілісі.