Президент Володимир Зеленський зустрівся в Києві з міністром закордонних справ Саудівської Аравії принцом Фейсалом бін Фарханом Аль Саудом. За словами глави держави, це перший за 30 років візит очільника МЗС Саудівської Аравії до України з часу встановлення дипломатичних відносин між країнами.

Про це повідомляє Громадське радіо з посиланням на сайт президента України та «Укрінформ».

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що саудівська сторона ознайомилася з положеннями української «формули миру» і висловив надію, що вони стануть основою майбутнього врегулювання війни.

Водночас він виступив за зменшення гостроти бойових дій та врегулювання війни під егідою ООН на принципах поваги до міжнародного права.

«Як відомо, будь-яка війна закінчується діалогом та столом переговорів. Але, звичайно, це все має бути під егідою ООН і з повагою до міжнародного права», — пояснив глава МЗС Саудівської Аравії.

За його словами, Саудівська Аравія також бажає продовжити зусилля у звільненні військовополонених.

Зі свого боку президент України запросив Саудівську Аравію долучитися до реалізації окремих пунктів «формули миру» та до української ініціативи щодо постачання зерна до країн Африки, які потерпають від голоду.

Також Зеленський висловив надію, що візит глави саудівської дипломатії надасть нового імпульсу для подальшої активізації взаємовигідного діалогу між країнами. Зокрема, участі саудитів у повоєнному відновленні України.