10 березня на сайті Луцької міської ради з'явився проєкт рішення «Про демонтаж автомобільних шин». У міськраді сказали, що таке рішення вже хотіли ухвалити раніше. Торік його виконати не змогли через війну. Нинішнє рішення про демонтаж автомобільних шин буде розглядатися на засіданні виконавчого комітету 15 березня.

Здійснювати демонтаж та прибирання після нього буде Департамент муніципальної варти міста, - пише ВСН.

Ідею очищення подвір'їв житлових будинків Луцька пояснює заступник директора, начальник відділу демонтажів та евакуації департаменту Роман Кулик:

«Питання демонтажу вже назріло. Автомобільні шини є нічим іншим, як відходами, які містять у собі різні хімічні речовини, які є дуже шкідливими для довкілля та людей. Оглядаючи вулиці, інспектори часто бачили шини, які могли просто лежати купами в дворах, що виглядає як засмічення. У нас уже є перелік адрес, який з часом збільшиться».

Також Роман Кулик додає, що цим питання почали цікаватися не вперше. Наприклад, у 2020-у році в Києві з двориків житволих будинків було вивезено понад 35 тисяч старих автомобільних шин. 

Щодо бюжету, то точної цифри назвати поки не можна. Все залежить від того, скільки буде залучено техніки та людей до демонтажу.

Слова пана Романа Кулика про шкоду шин для навколишнього середовища підтверджує і керівниця відділу екології міськради Оксана Лисак.

«На сьогоднішній день використані автомобільні шини належать до четвертого класу небезпеки. Тобто прирівнені до побутових відходів. Коли здійснюється експлуатація шин, вони труться об асфальтоване покриття, що сприяє утворення часточок пилу, які забруднюють атмосферне повітря», - пояснює вона.

Ще керівниця відділу екології зазначила, що раніше шини хотіли демонтувати і з дитячих майданчиків. Адже через закопану у землю резину, шкідливі хімічні домішки потрапляють у ґрунт. А це має шкідливий вплив на здоров'я дітей.

Після прибирання подвір'їв від автомобільної гуми всі шини здадуть на переробку. На території України є не одне підприємство, яке займається переробкою автомобільних шин.

Лучани підтримують таке рішення міськради. Кажуть: пора вже з тими шинами щось таки робити.

«Ледь не в кожному дворі багато шин. Це вже як українська тенденція. Але вигляд у них нестетичний. Так, я сама виросла у таких двориках, але зараз потрібно щось змінювати. Тому я ставлюся до цього позитивно», - прокоментувала мешканка Луцька пані Марія.