Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
У Волинському обласному краєзнавчому музеї 14 березня представили друге видання про спецпідрозділ «Світязь», який сформували в червні 2014 року з добровольців управління МВС в області.
Про це розповів Суспільному автор видання, історик та завідувач відділу музею Богдан Зек.
Книга має назву «Спецпідрозділ «Світязь» в Антитерористичній операції на Донбасі (2014–2018 рр.)». Зі слів автора, до видання увійшли передусім свідчення очевидців.
«Коли з ним почали ознайомлюватися добровольці «Світязь», вони почали пригадувати ці події, вказувати мені на певні неточності. Я вніс корективи.Це були їхні були інтерв’ю. Згодилися всі, але не всі були готові, щоб про них згадали», – сказав Богдан Зек.
Як зазначив ветеран підрозділу «Світязь» Андрій Квач, який завітав на презентацію оновленого видання, коли була загроза для державності, добровольці перші ставали на захист країни.
«Спілкуючись зі своїми побратимами у 2014 році, не чекали ми, що відбулося в Іловайську і надалі, але ці події ще раз показали нам правильність того шляху, який ми обрали. Всіх своїх бойових побратимів роти «Світязь» і інших батальйонів вітаю з Днем добровольця, який відзначаємо і в цей день згадуємо наших військових», – каже Андрій Квач.
Побратим Андрія Квача Михайло Маляревський, який є ветераном роти «Світязь», пригадав події майже 10-річної давнини, зокрема «зелений коридор» в Іловайську та оточення у Вуглегірську.
«Кожен боєць попав в різну ситуацію: по-різному виходив, різно сприймав свій вихід. Ще зо три видання має вийти, щоб відтворити, як воно було», – зазначив ветеран АТО.
На презентацію оновленого видання прийшла мама загиблого командира 2-го взводу роти «Світязь» Максима Ляшука Наталія Ляшук. Жінка говорить: її син любив сім'ю, але більше любив Україну.
«Максим старався оберігати хлопців. Якби він не давав таких наказів і не приймав певні рішення, то загинуло б набагато більше хлопців... Багато з них вдячні, приїжджають, стали вже нам рідними, як сім'я», – сказала Наталія Ляшук.
У рамках презентації книги керівниця обласної Малої академії наук Тетяна Михалюк анонсувала інтернетпроєкт, у якому постійно оновлюватимуться дані про загиблих волинських воїнів.
«Цей проект буде реалізований силами дітей. Працюючи над даним проектом, вони зможуть ще раз оцінити високу ціну, яка заплачена за їхнє майбутнє. Кожна тергромада, прізвища, коротенькі історії. Це не буде суха інформація «народився-загинув». Наше бачення – це будуть такі спогади родичів, сусідів, вчителів», – додала Тетяна Михалюк.
Книгу-присвяту бійцям «Світязя», додав Богдан Зек, видали накладом 500 примірників, їх планують розповсюдити в обласних книгозбірнях.
©2024 uaGit
Коментарі