23 березня у Нововолинській громаді з допомогою квадрокоптера шукали порушників, які спалюють суху траву. На п’ятьох склали протоколи.

Протягом дня працівники Володимирського районного управління ДСНС у Волинській області спільно з муніципальною вартою та представниками Державної екологічної інспекції провели низку заходів щодо виявлення паліїв трави. Про це пише Нововолиськ.com.ua.

Патрулювали на околицях міста та у селах Нововолинської громади. Рятувальники кажуть, там пожежі трапляються частіше. Тож фахівці ДСНС за допомогою квадрокоптера слідкували там за місцевістю.

Дрон шукає місце підпалу, після чого на причетних осіб швидко складають адмінпротокол. Про це розповів провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Володимирського РУ ГУ ДСНС у Волинській області Станіслав Троцюк.

Він додав, що завдяки приладу можуть швидше реагувати на порушення, оскільки він обладнаний відеокамерою, яка у реальному часі передає зображення на смартфон.

«Нещодавно ми отримали квадрокоптер та пройшли відповідне навчання. Раніше ми мали об’їхати кожну вулицю та село, щоб виявили паліїв. А зараз ми підіймаємо дрон у повітря та можемо одразу оглянути всю місцевість, побачити загоряння та вирушити на місце пожежі», – каже Станіслав Троцюк.

У результаті рейду виявили 5 паліїв сухої трави та сміття. На винуватців склали протоколи за ст. 77.1 і ст. 82 КУпАП. Місцевим мешканцям роздали інформаційні листівки.