Через повномасштабне збройне вторгнення росії в Україну Інна Черкасова залишила рідне місто Миколаїв.

Розповідає: найперше рятувала гобелени. Частину із них, на яких багатовікова історія північного Причорномор’я, відправила поштою у Волинській краєзнавчий музей, - пише Суспільне.

«Головна частина моїх творів знаходиться у музеях, в різних містах. Вдома в мене були – найулюбленіші. А це історія мого життя, історія життя моїх предків», – говорить мисткиня.

Зі слів Інни Черкесової, на Волинь приїхала невипадково. Нині вона викладає малюнок на факультеті культури та мистецтв Волинського національного університету.

За результатами творчої праці та роботи зі студентами, – каже Інна Черкесова, – пише методичні рекомендації з освітнього компонента та дарує їх учням. Поринувши у волинську минувшину, створила галерею портретів Лесі Українки. Студентка Вікторія Савчук розповідає: творчість професорки зацікавлює.

«Втілила своє бачення образу Лесі Українки і вона це зробила з простих матеріалів – гелевою ручкою і це важко, бо цього не можна виправити», – розповідає студентка.

На факультеті культури та мистецтв нині працюють двоє викладачів та 12 студентів, які переїхали на Волинь через війну, – каже декан Віталій Охманюк.