Військовозобов'язаний волинянин отримав три роки позбавлення волі через ухилення від призову під час мобілізації.

Про це інформує "Главком" з посиланням на вирок Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 15 березня.

У матеріалах справи повідомляється, що в середині жовтня чоловік був визнаний військово-лікарською комісією придатним для проходження військової служби. Однак чоловік проігнорував відправлення до своєї частини.

На свій захист обвинувачений заявляв, що у нього на утриманні дружина, двоє дітей та хвора матір. Він заявив, що саме тому не хотів відправлятись на службу до армії. У скоєному зізнався та попросив суворо не карати.

Суд розглянув аргументи обвинувачуваного та прийшов до висновку, що вони не відповідають дійсності. Зокрема, чоловік повідомив, що однією з обставин, яка спонукала його до ухилення від служби, є необхідність утримування сімʼї. Він пояснив, що неофіційно працює продавцем та отримує зарплатню на рівні 15-20 тисяч гривень. Обвинувачуваний знав, що грошове утримання військових під час воєнного стану складає 30 тисяч гривень. Попри це він заявив, що всеодно не хоче бути мобілізованим через "погане відчуття".

"З наведеного суд дійшов висновку, що метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації обвинуваченим є не матеріальне забезпечення сім’ї, а страх перед тягарем військової служби", – сказано у вироку.

Крім того, суд зʼясував, що дитина, яка перебуває на утриманні обвинуваченого, має іншого батька і він регулярно сплачує аліменти.

Також стало відомо, що матір обвинувачуваного не залежить від нього. Вона проживає окремо та не має жодних висновків про обмеження працездатності або необхідності у піклуванні.

Підсумовуючи, суд наголосив, що звільнення обвинуваченого від відбування покарання із застосуванням статті 75 Кримінального кодексу бажаного – не запобіжить вчиненню нових кримінальних правопорушень. І тому призначив реальний термін покарання.