У Волинському обласному Будинку дитини, що в місті Луцьку, відновили роботу. Зараз тут опікуються шістьма дітьми.

Про це розповіла Суспільному керівниця закладу Тетяна Віговська.

З її слів, у закладі доглядають і виховують соціальних сиріт, тобто в цих дітей є батьки, проте дітей у них вилучили фахівці служби у справах дітей за недогляд.

До початку повномасштабної війни в Україні в закладі виховували 30 дітей. Після 24 лютого минулого року частину вихованців повернули у сім’ї. Ще 19 малюків евакуювали до Польщі, адже в Будинку дитини в Луцьку не було укриття. Зі слів Тетяни Віговської, ці діти досі перебувають за кордоном.

Тетяна Віговська зазначила: за час перебування в Польщі 19 малюків набули статусу позбавлених батьківського піклування та вже готові до усиновлення й передачі на сімейні форми виховання.

Аби обласний Будинок дитини міг працювати, торік тут почали облаштовувати укриття.

На його облаштування використали 100 тисяч гривень, із яких 60 тисяч – це бюджетні гроші та 40 тисяч – гроші благодійників, – сказала директорка закладу.

Під час повітряної тривоги всіх вихованців переміщують в укриття, у котрому є все необхідне для перебування, – розповіла медсестра Наталія Горбачук.

"Ми швиденько збираємо дітей, в нас увесь одяг готовий і спускаємось в укриття. В укритті нам тепло, зручно, дітки граються. У нас і вода тут є, і душова кабіна, і туалет, і мікрохвильова піч", – говорить медсестра.

На випадок відключення світла у закладі є генератор для безперебійного освітлення, а також проведення реабілітаційних процедур для дітей, – зазначила виконувачка обов'язків директора обласного Будинку дитини.

"У нас є протяжна вентиляція, каналізація, водопровід, тепло було простіше зробити, достатня кількість розеток. Це діти, які постійно знаходяться і які приходять на реабілітацію: якщо тривога застане під час проведення реабілітаційних процедур, то їх тут легко можна буде продовжити", – сказала Тетяна Віговська.

Після завершення війни, сказала директорка Будинку дитини, кімнати, де зараз укриття, використовуватимуть як спортзал.

29 березня в закладі отримали від благодійників машину-сушарку для одягу. Як розповів представник благодійної організації Сергій Денісенко, збір коштів організували серед європейських колег і благодійний клуб із Нідерландів надіслав ці кошти.

Як додала директорка Волинського обласного Будинку дитини, наразі на черзі в заклад знаходиться двоє дітей.